Skip to main content

Pompę ciepła MultiTherma i System MultiEnergy, innowacyjne produkty IGLOO, można zobaczyć od dziś do niedzieli na międzynarodowej wystawie rolniczej AGRO SHOW pod Poznaniem.

Impreza organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń należy do największych wydarzeń wystawienniczych w Polsce. Przyciąga w ciągu trzech dni ponad 100 tys. zwiedzających!

Prezentowana na wydarzeniu IGLOO MultiTherma to linia propanowych, inwerterowych pomp ciepła typu powietrze-woda o konstrukcji monoblokowej, które mogą pracować w trybie ogrzewania i chłodzenia. Dzięki swoim doskonałym parametrom urządzenia doskonale nadają do wykorzystania w budynkach komercyjnych. Charakteryzują się m.in. najwyższą klasą energetyczną A+++ / A+++, współczynnikiem efektywności COP na poziomie 5.5 oraz wykorzystaniem przyjaznego i bezpiecznego dla warstwy ozonowej czynnika chłodniczego R290 (propan). Potwierdzeniem wysokiej jakości pomp ciepła IGLOO MultiTherma jest nagroda Dobry Wzór 2022 przyznawana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Złoty Medal Targów Enex 2023.

Podczas AGRO SHOW prezentowany jest także system IGLOO MultiEnergy, który dostarcza ciepło i chłód oraz zarządza odzyskiwaniem energii. System przeznaczone jest do obiektów potrzebujących jednocześnie obu tych rodzajów energii, np. stacje paliw czy miejsca obsługi podróżnych. Zastosowanie IGLOO MultiEnergy pozwala na ponad 80 proc. oszczędność energii. Oznacza to – w praktyce – zbliżenie się do realizacji idei zerowej emisji dwutlenku węgla netto w danym obiekcie (Net Zero).

System IGLOO MultiEnergy, zainstalowany pilotażowo w stacji paliw PKN Orlen, otrzymał dwie prestiżowe nagrody podczas targów STACJA PALIW organizowanych przez Polską Izbę Paliw Płynnych. Rozwiązanie zostało nagrodzone w konkursie PRODUKT ROKU 2023, co oznacza, że stanowi istotne wsparcie w codziennej pracy w branży paliw. Kolejne wyróżnienie, które otrzymał system to nagroda specjalna jury konkursu w kategorii INNOWATOR ROKU 2023. Jurorzy przyznają ten tytuł produktom i usługom, które mają wpływ na rozwój sektora.